§ 3. Порушення справи за новим обвинуваченням - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

 

§ 3. Порушення справи за новим обвинуваченням

У ході судового розгляду справи може бути виявлено, що підсудний, крім злочину, який становить предмет розглядуваної справи, вчинив ще й інший злочин, за яким обвинувачення йому не було пред'явлене (ст. 276 КПК).

Під "іншим злочином” мається на увазі: 1) випадки вчинення нового злочину, що підпадає під ознаки іншої статті кримінального закону. Наприклад, особу віддано до суду за обвинуваченням у хуліганстві за ч. 2 ст. 206 КК, у суді ж встановлено, що крім хуліганства нею вчинено крадіжку особистого майна (ч. 1 ст. 140 КК); 2) випадки вчинення нового злочину, який охоплюється тією самою юридичною кваліфікацією, що й діяння, за яке обвинуваченого віддано до суду. Наприклад, обвинувачений відданий до суду за обвинуваченням у вчиненні двох крадіжок, а в суді з'ясовується, що він вчинив ще одну крадіжку1.

Коли встановлено, що підсудний крім злочину, за обвинуваченням у якому його віддано до суду, вчинив ще й новий злочин, то тут можливо: 1) що обвинувачення в новому (іншому) злочині тісно пов'язане з початковим і окремий їх розгляд недопустимий. Наприклад, з'ясовується, що особа, яка обвинувачується в підпалі будинку, вчинила крадіжку речей з цього будинку і підпалила його, щоб цю крадіжку приховати. Оскільки окремий розгляд цих справ неможливий, суд виносить ухвалу про порушення справи за новим обвинуваченням і про направлення всієї справи в цілому для провадження попереднього слідства; 2) що обвинувачення в новому (іншому) злочині не пов'язане з початковим і кожне з них може розглядатися окремо. Наприклад, підсудного було віддано до суду в зв'язку з обвинуваченням у злісному хуліганстві, а в суді з'ясувалося, що обвинувачений, крім того, вчинив крадіжку. У цьому випадку суд виносить ухвалу про порушення кримінальної справи за новим обвинуваченням і направляє цю ухвалу з необхідними матеріалами для проведення попереднього слідства у загальному порядку. Справу ж за початковим обвинуваченням суд продовжує розглядати і постановляє за цим обвинуваченням вирок. У зв'язку з новим обвинуваченням, яке виявлене при розгляді справи, суд може обрати щодо обвинуваченого запобіжний захід або змінити його на більш суворий.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов