§ 5. Дії судді по підготовці справи до розгляду у судовому засіданні - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

 

§ 5. Дії судді по підготовці справи до розгляду у судовому засіданні

  Коло підготовчих дій, які виконуються після прийняття рішення про віддання обвинуваченого до суду і про призначення судового засідання, в цілому окреслено в статтях 253 — 255 КПК. У них йдеться про забезпечення сторонам додаткової можливості ознайомитися з матеріалами справи, про вручення підсудному копії обвинувального висновку, про виклик у судове засідання осіб, які необхідні для повного і всебічного розгляду справи (свідків, експертів, перекладачів), про строк, протягом якого повинно бути розпочате судове засідання.

Але ці статті КПК не охоплюють всіх дій, які мають бути проведені в зв'язку з підготовкою справи до розгляду. Їх деталізація передбачена в деяких постановах Пленуму Верховного Суду України. Так, зокрема, у постанові від 25 березня 1988 року № 3 говориться: "Якщо підсудний не володіє мовою, якою складено обвинувальний висновок, суд згідно з вимогами статей 223 та 254 КПК повинен вручити йому копію обвинувального висновку, перекладеного органами розслідування на його рідну мову або іншу мову, якою він володіє”. Вбачається, що підсудному повинна вручатися у перекладі копія постанови прокурора, якою змінене обвинувачення. При діючому порядку віддання обвинуваченого до суду підсудному необхідно вручити і переклад постанови судді, якщо нею внесені якісь зміни до обвинувачення або змінено перелік осіб, які викликаються в судове засідання.

Копія обвинувального висновку, а також інших названих вище документів повинна вручатися не менше ніж за три доби до початку судового засідання.

Важливі положення, які стосуються підготовчих дій, є у відомчих нормативних актах. До них можна віднести, перш за все, інструкції з діловодства у судах різних інстанцій. В них є чимало приписів, які істотно доповнюють те, що передбачено названими статтями КПК з підготовки судових засідань. Зокрема, в них говориться про те, що день і час судового засідання повинен визначатися з урахуванням складеного на поточний місяць розкладу судових засідань, а якщо підсудний перебуває під вартою, — то за погодженням з органами, на які покладено конвоювання заарештованих. Повістки про виклик в судове засідання складаються і розсилаються секретарем судового засідання. Розсилаються повістки не пізніше ніж у наступний день після визначення часу розгляду справи. Розписки про одержання повісток необхідно підшивати до справи. Так само передбачена детальна процедура вручення підсудним копій обвинувальних висновків — окремо для випадків, коли вони перебувають на волі та коли їх тримають під вартою. Визначено також порядок складання переліку справ, призначених до розгляду, тощо.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов