Значення і правова природа участі громадськості в діяльності установ виконання покарання - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

Глава VІ. Участь громадськості у виправленні засуджених

§ 1. Значення і правова природа участі громадськості

в діяльності установ виконання покарання

Вивчення ролі громадськості (громадських організацій, об'єднань) у процесі виправлення засуджених до різних видів кримінального покарання, в тому числі й засуджених до позбавлення волі, є однією з актуальних проблем науки кримінально-виконавчого права і найважливішим завданням, що постають перед кримінально-виконавчим законодавством.

Участь громадськості у виправленні засуджених, зокрема до позбавлення волі, є конкретною реалізацією одного з принципів кримінально-виконавчої політики, що передбачає участь громадських об'єднань і трудових колективів, а також окремих громадян у здійсненні громадського контролю за діяльністю установ виконання покарання і активна участь у процесі виховного впливу на засуджених.

Чинне законодавство закріпило принцип участі громадськості у виправленні засуджених у ст. 9 ВТК України: "У виправленні засуджених, а також у здійсненні громадського контролю за діяльністю установ та органів, виконуючих вироки суду до позбавлення волі і виправних робіт без позбавлення волі, бере участь громадськість”.

Кримінально-виконавче законодавство України, визначаючи організаційні форми і порядок участі громадськості у виправленні засуджених, вирішує ці питання з урахуванням накопиченого позитивного досвіду участі громадськості у виправленні засуджених та здійснення громадського контролю за діяльністю установ і органів, виконуючих вироки суду до означених видів кримінального покарання. У Виправно-трудовому кодексі України цим питанням присвячений розд. VІІІ ст. 122-126.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов