Правове становище засуджених до направлення в дисциплінарний батальйон - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

§ 6. Правове становище засуджених до направлення

в дисциплінарний батальйон

Направлення до дисциплінарного батальйону являє собою один з основних видів кримінально-правових заходів впливу.

Дисциплінарні батальйони — особливі військові частини у складі Збройних Сил України, які є органом держави, що виконують даний вид покарання. Дисциплінарні батальйони не належать до виправно-трудових установ. В юридичній літературі висловлюється думка, що не можна припускати наявності у складі Збройних Сил України особливої структури з "кримінальним контингентом”[50].

Згідно з Положенням про дисциплінарний батальйон, затвердженим Указом Президента України від 05.04.1994 р., тримання в дисциплінарному батальйоні має метою виправлення засуджених у дусі чесного ставлення до праці і військової служби, точного дотримання ними Конституції і законів України, військової присяги, військових статутів і запобігання злочинам.

Підставою для тримання засуджених у дисциплінарному батальйоні є вирок військового суду, що набрав законної сили. І ця міра застосовується лише до військовослужбовців термінової служби, засуджених за вчинення злочину.

Засуджених направляють у дисциплінарний батальйон на строк від трьох місяців до двох років. Водночас даний вид кримінального покарання застосовується не тільки за військові злочини, але й за інші злочини, коли суд, враховуючи обставини справи і особу засудженого, знайде доцільним замість позбавлення волі на строк до трьох років застосувати направлення в дисциплінарний батальйон на той самий строк. У таких випадках суд зобов'язаний встановити у вироку строк позбавлення волі, а потім вказати на заміну позбавлення волі направленням до дисциплінарного батальйону.

У статті 34 Кримінального кодексу України зазначається, що направлення в дисциплінарний батальйон замість позбавлення волі не може застосовуватися до осіб, які раніше відбували покарання у вигляді позбавлення волі у тюрмах і виправно-трудових колоніях.

Особи, які відбувають покарання у вигляді направлення в дисциплінарний батальйон, мають відповідні обов'язки і права, встановлені законодавством України для громадян України, з обмеженнями, передбаченими законом для засуджених, і які випливають з вироку військового суду і режиму, встановленого Положенням про дисциплінарний батальйон.

Особи, які відбувають покарання в такому батальйоні продовжують бути військовослужбовцями: носять ту ж форму, перебувають на продовольчому, речовому і грошовому забезпеченні, займаються бойовою і фізичною підготовкою. Розпорядок дня такий же, як і в інших військових частинах, але тут передбачена обов'язкова робота на будь-якому виробництві, гроші за цю роботу їм не нараховуються, на роботу військовослужбовців виводять під збройним конвоєм, вони не несуть караульної служби.

Звільнення з дисциплінарного батальйону здійснюється:

а) після відбування строку покарання, визначеного вироком суду;

б) з огляду на амністії;

в) у зв'язку з помилуванням;

г) у зв'язку з винесенням судом визначення або постанови про звільнення від відбування покарання через хворобу, умовно-достроково та за іншими підставами, передбаченими законом.

Осіб, звільнених із дисциплінарного батальйону, направляють для подальшого проходження служби, як правило, до тих же військових частин, в яких вони проходили службу до засудження. Час перебування в дисциплінарному батальйоні в строк дійсної військової служби, як правило, не зараховується.

Особи, які відбули покарання в дисциплінарному батальйоні або достроково звільнені з нього, визнаються особами, які не мають судимості.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов