Спеціальні обов'язки і права осіб, позбавлених волі - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

§ 3. Спеціальні обов'язки і права осіб, позбавлених волі

Спеціальні обов'язки засуджених визначені або у формі заборони вчинення тих або інших дій, або, навпаки, у формі припису чинити ті чи інші дії.

Заборона чинити певні дії продиктована необхідністю забезпечення постійного нагляду за засудженими до позбавлення волі, запобігати можливим втечам, усувати причини та умови, що сприяють злісним порушенням режиму або навіть вчиненню злочинів.

Заборона залишати житлові приміщення після відбою, проживати в службових або комунально-побутових приміщеннях, а також обладнувати окремі кімнати і запинати простинями або ковдрами свої спальні місця сприяє здійсненню постійного нагляду і припиненню порушень режиму.

Спеціальні обов'язки у вигляді заборони мають каральний характер, хоча їх неухильне дотримання водночас справляє вплив, що дисциплінує.

Покладання на засуджених обов'язку вчиняти певні дії має основним завданням виховання у них свідомої дисципліни і самодисципліни, залучає до правил співжиття, розвиває почуття колективізму.

Особи, засуджені до позбавлення волі, зобов'язані не тільки точно дотримуватися встановленого в місці позбавлення волі порядку, сумлінно виконувати трудові обов'язки і дбайливо ставитися до державного майна, але й беззаперечно виконувати вимоги адміністрації, вставати при відвідуванні представниками адміністрації житлових приміщень і вітатися до них при зустрічі, утримувати в чистоті своє робоче місце і житлове приміщення, заправляти за встановленим зразком своє ліжко, мати охайний зовнішній вигляд, проходити санітарну обробку і дотримуватися правил особистої гігієни.

Велике виховне значення мають різноманітні культурно-масові заходи.

Спеціальні обов'язки засуджених до позбавлення волі у формі припису чинити ті або інші дії не мають на меті заподіяння фізичних страждань. Вони, в кінцевому підсумку, виявляють великий дисциплінуючий виховний вплив. Їх обсяг майже однаковий в усіх видах УВП і не підлягає будь-яким істотним змінам залежно від поведінки засуджених.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов