Колізійний захист Абушяхмін - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

Адвокат Борис Абушяхмін Колізійний захист


Вы находитесь здесь: Библиотека / Адвокатура / Колізійний захист Абушяхмін




Колізійний захист Абушяхмін Скачать



Введення

Діяльність адвокатури базується на принципах моралі. Застосування загальних норм моралі до конкретної професійної діяльності людей утворює професійну етику. У даній статті мова піде про один з аспектів адвокатської етики, що є складовою частиною судової етики.

При спільності моральних основ будь-якої професійної діяльності моральні початку адвокатської діяльності мають свою специфіку, зумовлену особливістю цілей та методів адвокатської професії. Одне з найважливіших її напрямків - участь адвоката у кримінальному судочинстві як захисника обвинуваченого (підсудного).

Специфічною рисою захисту є її односторонній характер. Саме односторонній характер функції захисту визначає специфічність норм етики, якими повинен керуватися адвокат у взаєминах з підзахисним, з іншими підсудними у кримінальній справі, з судом, прокурором, з товаришами по захисту та іншими учасниками процесу.

Відомий російський адвокат професор Л.Є. Владимиров писав: "Критерієм оцінки морального значення того чи іншого дії захисника є не правила етики взагалі, а правила судової етики, що представляє пристосування правил загальної етики до потреб кримінального процесу ... Тільки етика процесуальна, тобто правила спеціальні, що випливають із сутності. судової ролі, можуть, без шкоди для справи, регулювати діяльність захисника в кримінальному процесі "1.

Для встановлення цих "правил спеціальних" необхідно визначити, що морально дозволено і не дозволено в тактиці адвоката при захисті обвинуваченого (підсудного). Не можна не погодитися з думкою, що "межі дозволеного визначаються тут моральними критеріями, і для того, щоб адвокати їх не переходили, ймовірно, є один шлях - удосконалювати їх професійну майстерність, виховувати потребу завжди слідувати моральним принципам" 2. Недостатньо одного знання обставин справи, вміння володіти словом, проходження закону. У діяльності захисника етичні принципи і норми мають величезне значення і навіть невеликий відступ адвоката від вимог моралі неминуче веде його з правильного шляху. Не можна забувати також і те, що діяльність адвоката протікає публічно. Завдання будь-якого судового процесу (а це значить, і завдання адвоката) - дозволяючи справу, зміцнити моральне начало в судовій аудиторії, викласти їй урок етичного вирішення складних життєвих ситуацій.

Адвокат завжди повинен пам'ятати про високий значенні адвокатської діяльності, як суспільного служіння, пам'ятати про честь і гідність адвокатури, пам'ятати про почуття власної гідності адвоката як громадського діяча. Здійснюючи захист у кримінальній справі, адвокат постійно повинен мати на увазі не тільки безпосередні практичні цілі захисту підзахисного, але він також не повинен забувати, що його поведінка в кримінальному процесі не може не впливати на формування громадської думки про адвокатуру, не може не позначитися на авторитеті адвокатури як суспільного інституту. Дотримання правил адвокатської професії має величезне значення, це питання престижу всієї адвокатури.

Російська адвокатура завжди дбала про високий авторитет захисника в суспільстві. Так, Московська Рада Присяжних Повірених висловився про це так: адвокат "... є не приватною особою, що діє тільки за свій страх і совість, за ним стоїть честь і гідність тієї корпорації, до якої він належить

Адвокатура є суспільне служіння. Служити ж правосуддя, не замислюючись про те, чи здатний служитель задовольняти пропонованим до нього професією вимогам, може або людина самовпевнений, або як ремісник байдуже відноситься до цього служіння. Використовуючи ж неприпустимі прийоми і засоби захисту, адвокат тим самим зводить до ступеня простого ремесла свою діяльність.

Важко собі уявити і навіть неможливо вважати адвокатом того, хто, здійснюючи свої професійні обов'язки, відмовиться від дотримання адвокатської етики, бо немає сумніву, що всяке суспільне служіння в основі своїй грунтується на засадах етики.

Авторитет адвокатури визначається бездоганною поведінкою членів колегії з точки зору професійного обов'язку і моральності. Рівень роботи кожного адвоката безпосередньо зачіпає інтереси всієї адвокатури в цілому, її авторитет.

Висока уявлення про цілі і завданнях адвокатської діяльності, турбота про громадське авторитет і престиж адвокатської професії настійно вимагають вивчення складних, багатогранних і малодосліджених питань адвокатської етики.

В кримінально-процесуальній літературі питання коллизионной захисту не піддавалися спеціальному дослідженню. Між тим, дана проблема має безперечне наукове й практичне значення. Свої висновки автор робить на основі вивчення адвокатської, слідчої та судової практики і адресує їх знову-таки практиці.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов